merican Staffordshire Terrier kennel merican Staffordshire Terrier kennel
Facebook merican Staffordshire Terrier kennel
merican Staffordshire Terrier kennel CZ EN merican Staffordshire Terrier kennel
merican Staffordshire Terrier kennel
merican Staffordshire Terrier kennel Home Novinky O nas Nasi psi Stenata Odchovy O plemeni Kontakt merican Staffordshire Terrier kennel
merican Staffordshire Terrier kennel
 

O nás

Jsme začínající chovatelská stanice amerického stafordšírského teriéra. K plemeni ast jsme se dostali poté, co nám zemřela fenka labradorského retrívra.  Dlouhou dobu jsme si vybírali nejvhodnější plemeno právě pro nás a nakonec jsme výběr zúžili na tři plemena.  Nevěděli jsme, které plemeno je to pravé a tak jsme se v roce 2013 vydali na Národní výstavu psů do Mladé Boleslavi. Šli jsme, jak se říká, na jistotu a vyhledávali jsme kruhy s plemeny, která jsme si vybrali. Dodnes vidíme, jak před kruhem amstaffů stojí paní, vodítko má prověšené na ruce a v té samé drží tácek s jídlem a v naprostém klidu a pohodě jí.  Její amstaff seděl poslušně u jejích nohou a byl klidný. V té chvíli nás plemeno AST naprosto učarovalo a bylo jasné, že si ho pořídíme.

Pak začal kolotoč okolo shánění informací o amstaffech, jelikož všichni se ,,bojového“ plemene báli. Tudíž jsme si to vzali k srdci a řádně se na plemeno připravili. Měli jsme v době hledání zrovna dlouhodobě volno – přítel se zotavoval po operaci kolene, tak jsme si řekli, že je nejlepší čas na to, abychom si nové štěňátko našli. Začali jsem vyhledávat chovatelské stanice, jelikož jsme byli rozhodnutí, že chceme staforda takového jaký má být. Nakonec jsme našli chovatelskou stanici Ex Vallis Diaboli, která měla aktuálně vrh C. Poté už jsme si jen vybrali naší Calli a jsme neskutečně rádi, že tomu tak bylo a je.

Naším cílem je přispět co nejkvalitnějšími psi do chovu AST. Snažíme se dělat vše proto, aby se chov zlepšoval a nedocházelo k nesmyslnému krytí, které chovu může jedině uškodit. Jsme začátečnici, ale snažíme se zjišťovat neustále informace o tomto plemeni. Velké díky patří chovatelce Heleně Boubínové z chovatelské stanice Gangster Staff Bohemia, která nás do celé problematiky chovu psů zasvětila. Pomohla nám na výstavním poli a díky jejím radám a pomoci, jsme se postupně mohli dostat na vyšší úroveň ve vystavování i chování tohoto plemene. Také nám pomohla vybrat našeho prvního „ženicha“ pro naší Calli a za to jí budeme vždy nesmírně vděční.

Všichni jsou rádi, když je někdo tak ochotný a dokáže bez závisti poradit a pomoci. Nevíme zdaleka tolik informací, abychom se mohli prohlašovat za chovatele, ale snažíme se za pomoci jiných chovatelů a přátel od AST dělat vše správně a co nejlépe. 

 

    

 
 

 


 

 

 

 

SNOWFLAKE STAFF - American Staffordshire Terrier kennel - www.snowflakestaff.cz